Tereza Kerndlová: Nepřemýšlím o svatbě, ale o muzice.

16. listopadu 2008 v 12:04 | ♥Kaczenka♥ |  Tereza Kerndlová

Stále se nedočkala uznání hudebních kritiků a na letošní soutěži Eurovize se bohužel neprobojovala ani do finále. Tereza Kerndlová (22) se ale nevzdává a přináší svým fanouškům další desku.
klik na celý článek

Právě vydáváš své třetí sólové album. Co o něm čtenářům Spye prozradíš?
Jmenuje se Retro. Název jsem nezvolila proto, že by se na desce objevovala písnička se stejným názvem, ale má to naznačit žánr tohoto cédéčka. Je to deska, která jde napříč žánry padesátých až osmdesátých let. Najdete tam jazz, funky, blues anebo i disko.

Jak vznikl nápad natočit retroalbum?
Vždycky jsem toužila udělat desku inspirovanou starou muzikou, ke které jsem tíhla už odmalička. A teď přišla ta chvíle. Retro teď frčí, ale my jsme s tímhle faktem nijak nekalkulovali. Singl, který hrají v rádiích, máme hotový od ledna. Nemůžete udělat desku v žánru, který je zrovna populární, protože vývoj alba je hrozně dlouhý proces. Točili jsme přes léto a písničky jsem sbírala hodně dlouho předtím.

Baví tě některé představitelky nové vlny zpěvaček? Mám na mysli Amy Winehouseovou, Duffy, Adele, Gabriellu Cilmiovou...
Ano, baví mě, jako spousta dalších zpěvaček.

Poopravím otázku: Inspirovala ses některými zmíněnými umělkyněmi? Ve svém novém videoklipu například očividně napodobuješ styl oblékání a účesu Amy Winehouseové...

Už jednou jsem ti řekla, že ne, ale jestli chceš, tak klidně budu Brigitte Bardotová, Amy Winehouseová, Duffy, Beyoncé či Jennifer Lopezová. Ale prosím tě, už se všichni dohodněte na tom, kdo podle vás jsem, protože já se v tom už sama nevyznám.

Zkusím se nad tím zamyslet. Na desce se objevují písničky inspirované i šedesátými a sedmdesátými lety. Snažila ses naposlouchat slavné zpěvačky té doby?
Staré desky jsem vysloveně neposlouchala a nic jsem nekopírovala. Vybírala jsem písničky, které mi přicházely. Je to hudba, která přišla přirozeně tak, jak jsme to cítili, a v tom to přesně je. Není to žádné kopírování ničeho.

Pozvala sis ke spolupráci na albu nějaké známé hosty?
Jsem moc ráda, že na desce hraje Felix Slováček, s jehož big bandem jsem zpívala už ve svých deseti letech, nebo Petr Malásek, Bady Zbořil, Martin Lehký a další. Je úžasné pracovat s takovými profíky. Nedělám tuhle hudbu jen tak najednou, spíš se vracím k muzice, ke které mám vztah. Taky mě těší, že jsem nazpívala duet s tátou. Vždycky jsem hostovala na jeho deskách, a tak jsem mu to chtěla oplatit. Až u mé třetí desky se to nejlépe hodilo, teď prostě přišla ta pravá chvilka.

Scénář k videu k singlu Anděl napsal tvůj přítel René Mayer. Jde o příběh zpěvačky, kterou zneužije člověk ze showbyznysu. Nápadně se to podobá tvému životnímu příběhu, ovšem s tím podstatným rozdílem, že u vás s Reném to bylo přesně naopak...

Ten klip s námi nemá nic společnýho. Měla jsem v životě štěstí, že to u mě bylo jinak. Snažila jsem se ale vcítit do té si­-tuace a pokusila jsem se to zahrát energicky. Tak doufám, že se to povedlo.

Ve videoklipu tvá postava ošklivě upadne na nábřeží. Ten pád byl nahraný, nebo jsi skutečně tak nešťastně klopýtla?
(smích) To je samozřejmě nahranej pád. Několikrát jsme ten záběr opakovali, až jsem si zničila nové střevíčky.

Ty máš ale určitě přeplněný botník, tak to zase taková velká ztráta nebyla...

Snad žádná ženská nemá jen jeden pár bot.

Co se týká oblékání, ujíždíš na něčem konkrétním?
Miluju módu, to je pravda. A je taky pravda, že mám ráda boty a kabelky. Nikdy jsem je ale nepočítala, tak ti neřeknu, kolik mám čeho v šatníku.

S přítelem jste propojeni nejen v osobní, ale i pracovní rovině. Nemáte někdy "ponorku"?

Nám to tak spolu vyhovuje. Kdybychom měli pocit, že nám to nějak ubližuje, tak bychom spolu nedělali. Myslím, že nám společné pracovní projekty vztah okořeňují, pořád máme co řešit, pořád se máme o čem bavit. Baví nás přemýšlet o tom, co bude dál, takže je všechno ­ideální.

Dovedeš si představit, že byste se rozešli?
Na to ti nedokážu odpovědět, protože nad takovými věcmi ani nepřemýšlím.

To bys ale měla, je přece potřeba myslet na zadní kolečka a nebýt závislá na svém partnerovi, nemyslíš?
Já si ani nepřipouštím, že bychom se od sebe jednou odloučili.

To si ve vztahu snad nikdy nikdo nepřipouští...

My to tak jenom neříkáme, u nás to tak je. (smích)

Teď položím otázku, kterou jsi už musela slyšet minimálně tisíckrát. Nechcete s Reném posunout svůj vztah do další fáze? Neuvažujete o svatbě?
V prosinci spolu budeme pět let. Zatím o svatbě neuvažujeme. Ta chvíle musí přijít. Nezáleží vůbec na věku, ale na pocitu. Tohle neřeším. Přemýšlím hlavně o muzice.

Takže nehrozí, že bys nakonec sama požádala Rendu o ruku?
To se snad ani nedělá. I když jsem vlastně o několika podobných případech slyšela.

Během svých vystoupení jsi vždy obklopená sexy tanečnicemi. Bude tomu tak i při propagaci nové desky?
Určitě. Holky se mnou jezdí na vystoupení všude. Pro mě je hrozně důležité pracovat s lidmi, se kterými je mi fajn. Nevím, kdo rád pracuje s někým, koho zrovna nemusí.

Tím narážíš na své působení v Black Milk?
To je jedno, to nebyla narážka na nic. Říkám to z toho důvodu, že holky jsou moje kamarádky, mám je moc ráda. Minulý rok jsme byly na společné dovolené, zase něco dalšího plánujeme... Pro mě jsou v mém životě zkrátka důležité.

A letos jste spolu nebyly na společné dovolené?
Nějak jsme to nestihly, protože jsem připravovala desku, o které se zrovna bavíme. Byla jsem jen na dovolené s Rendou a jeho synem Patrikem u svých rodičů. Tu pravou dovolenou u moře plánujeme v lednu.

Opravdu jsi tak zaměstnaná, že sis nemohla dovolit na týden vypnout?

Mám vystoupení o víkendech, někdy i během týdne. Do měsíce minimálně dvanáct vystoupení.

A řekneš nám na závěr, kolik stojí vystoupení Terezy Kerndlové?
To nebudu říkat!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Douceur ♥ Douceur ♥ | Web | 16. listopadu 2008 v 17:14 | Reagovat

Ta fotka je nádherná .. ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama